19 czerwca odbyło się podsumowanie akcji zbiórki elektroodpadów „Bądź eko - oddaj stary telefon” z jednoczesnym wręczeniem nagród dla szkół podstawowych i przedszkoli oraz wyróżnionych uczestników.
W akcji wzięło udział 14 placówek, przekazując łącznie 629 sztuk elektroodpadów. Każda szkoła i przedszkole biorące udział w akcji otrzymały nagrodę gwarantowaną w postaci modułowego pojemnika do segregacji odpadów. Nagrodzono również uczniów, którzy dostarczyli najwięcej elektroodpadów w każdej ze szkół. Otrzymali oni aparaty Instax, powerbanki, bidony, zapięcia rowerowe oraz gry planszowe. Łączna wartość nagród wyniosła 44 tys. zł.
Największą liczbę elektrośmieci przekazała Szkoła Filialna w Tłokach oddając 160 urządzeń.
W indywidualnym rankingu uczestników w skali gminy największą liczbę urządzeń przekazała Jagna Kubaczyk ze Szkoły Filialnej w Tłokach, oddając 44 urządzenia, następnie uczeń Szkoły Filialnej w Starej Dąbrowie Cezary Basinski z liczbą 37 urządzeń, i kolejno z tej samej szkoły Zofia Ceglarek przekazując 35 urządzeń. Grono rekordzistów zamknął uczeń Szkoły Filialnej w Tłokach Franciszek Ratajczak z liczbą 33 elektroodpadów.
Gmina Wolsztyn w ramach środków własnych oraz pozyskanego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ufundowała nagrody rzeczowe, które wręczono łącznie 73 uczestnikom.
Na uwagę zasługuje postawa FAIR PLAY Ucznia Szkoły Podstawowej SP 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie. Chłopiec wykazał się uczciwością i dojrzałością, zgłaszając, że przyznana nagroda nie należała mu się z powodu błędów w wynikach. Jego postawa zasługuje na szczególne uznanie, wobec czego Burmistrz Wolsztyna uhonorował chłopca za postawę godną naśladowania.